Славия записа първа победа на стадион Ивайло във Велико Търново

...

"Славия" спечели във Велико Търново за първи път от 22 години

" Славия " записа първа победа на стадион " Ивайло " във Велико Търново от 1997 година, откакто се наложи с 2:0 " Етър " в мач от 18-ия кръг на Първа лига. С този триумф играчите на Златомир Загорчич се изкачиха на петото място в шампионата.

Георги Йомов откри резултата в 5-ата минута след отлична контраофанзива и акуратен пас на Дарко Тасевски.

В 27-ата завърналият се в титулярния състав Илиян Мицански удвои след неудачен опит за връщане на топката към вратаря на " Етър " Христо Иванов от страна на Крум Стоянов.

Между двата гола на " белите " Даниел Младенов от състава на домакините стреля от близко с глава, само че националният вратар Георги Георгиев отрази удара. В края на първото полувреме удар на Йомов срещта лявата греда.

През второто полувреме тимът на Златомир Загорчич направи редица пропуски, само че и Христо Иванов сподели положителни рефлекси. В продължението Милен Гамаков улучи напречната греда на своята врата.
Източник: btvnovinite.bg