Славия спечели с 1:0 гостуването си на пловдивския Ботев от

...

Славия надигра Ботев в Пловдив

Славия завоюва с 1:0 гостуването си на пловдивския Ботев от 24-ия кръг на футболното ни състезание.

Двубоят на комплекс „ Ботев 1912 “ в Коматево стартира с минута безмълвие в памет на умрелия доктор на Славия доктор Любен Ангелов.

„ Жълто-черните “ започнаха с няколко офанзиви, само че гостите бързо поеха самодейността.

В 13-ата минута Емил Виячки от близко стреля с глава, вратаря Георги Аргилашки съумя да мазета, а при добавката на Калоян Кръстев се получи рикошет и топката излезе корнер.

Само минута по-късно Ивайло Димитров засече с плонж центриране на Филип Антовски и прониза мрежата на Ботев.

До края на полувремето Славия сътвори още няколко рискови обстановки, само че не означи втори гол.

През втората част домакините пробваха да трансформират нещата с влизането на Еспиноса и Сисе, само че не съумяха.

В 60-ата минута още веднъж от голлинията на Ботев беше изчистена топката след центриране на Макрилос, който в 62-ата минута се размина с втори гол. Той засече центриране отдясно, само че коженото кълбо мина около гредата.

Три минути по-късно пристигна най-хубавият късмет за Ботев, само че изстрелът с глава на Атанас Илиев откри горната греда.

Ботев изиска дузпа в 74-ата минута, когато Георги Вълчев спря топката с ръка след центриране в наказателното поле на гостите, само че реферът Волен Чинков обаче даде знак играта да продължи.
Източник: bnr.bg