Славия е спечелил победата над ФК ЦСКА 1948 като е

...

КУРИОЗ! Славия владя топката само 17 минути, но победи ЦСКА 1948

Славия е спечелил успеха над ФК ЦСКА 1948 като е владял топката едвам 17 минути и половина на стадиона в Бистрица, а на мача ЦСКА против Ботев (Враца) се е играло 53:52 минути чисто.

Варненското дерби сред Черно море и Спартак изобилстваше от нарушавания.

Това са единствено част от статистическите данни, които Българската професионална футболна лига изготвя всяка седмица за мачовете от efbet Лига.

Последният постоянен кръг на efbet Лига донесе по-малко голове от предишния - единствено 20 гола паднаха в изиграните 8 мача, като най-резултатен бе дуелът ЦСКА - Ботев (Враца) с 6 попадения, а във варненското дерби Черно море - Спартак паднаха 5 гола.

Чистото игрово време

Мачът на ЦСКА против Ботев (Враца) ни предложи най-вече чисто игрово време - 53:52 минути, като само дуела Берое - Хебър съумя да мине квотата от 50 минути и двата тима играха 59:58 минути.

Най-малко се игра на дербито във Варна - едвам 40:07 минути.

Отборът, който владя най-дълго топката бе ЦСКА - 33:15 минути, а минимум с топката играха футболистите на Спартак (Варна) - 15:44 минути.

Любопитна е статистиката от мача ФК ЦСКА 1948 против Славия. Там домакините владяха топката общо 29:40 минути, до момента в който гостите единствено 17:29 минути, само че в последна сметка взеха успеха.

Ударите

Футболистите на Черно море насочиха цели 18 удара по посока вратата на Спартак (Варна), а ЦСКА 17. " Червените " обаче могат да се похвалят с цели 9 точни удара против 5 на Черно море.

Най-малко шутираха играчите на Берое - единствено 5 удара по посока и 3 в очертанията на вратата на Хебър.

Дюкенс Назон стреля най-вече - 6 удара, от които 4 в очертанията и 3 гола.

Ъглови удари

Черно море извърши цели 11 ъглови удари против Спартак (Варна), като съпоставяне приблизително варненци имат по 5 корнера на мач. Левски имаше 10 ъглови удара против Локомотив (Пловдив) при приблизително 7 през сезона.

Нарушения

Футболистите на Черно море направиха 18 нарушавания, а тези на Спартак (Варна) 17, като на дербито на " Тича " имаше общо най-вече фалове от всички мачове. Пирин също извърши 17 нарушавания в мача против Септември.

Най-чисто играха Хебър и Лудогорец, които направиха единствено по 8 фаула.

Най-много нарушавания направиха Евандро от Спартак (Варна) и Симеон Александров от Септември по 5. Най-фаулираният състезател бе Жереми Петрис от Левски, като против него бяха направени 5 нарушавания.

Атаките

ФК ЦСКА 1948 организира общо 106 офанзиви в мача против Славия. " Белите " останаха със 75 офанзиви. Черно море и Берое са втори по този индикатор - по 99 офанзиви.

Любопитно е да се означи, че минимум офанзиви направиха Ботев (Пловдив) и Лудогорец, които играха един против различен. Шампионите организираха 67 офанзиви, а Ботев 66.

Пасовете

Футболистите на ЦСКА си дадоха най-вече пасове през уикенда - 639 при 89% точни. Същият % точни пасове реализира и Лудогорец от общо 497.

Най-неточни бяха подаванията на Славия - 71% от общо едвам 284 паса.

Единоборствата

Футболистите на ФК ЦСКА 1948 завоюваха най-вече единоборства - 57%. Тези на Черно море могат да се похвалят с 56% извоювани единоборства.

В отбрана най-хубави бяха играчите на Хебър - 63% извоювани единоборства. Във въздуха пък отлично се оправиха играчите на ЦСКА с 68% извоювани единоборства в мача против Ботев (Враца).

Даниел Димов от Черно море завоюва 80% от единоборствата, в които влезе.
Източник: novsport.com