Скромният лондонски клуб Лутън Таун е само на победа от

...

Лутън Таун е на победа от класиране във Висшата лига

Скромният лондонски клуб Лутън Таун е единствено на победа от класиране за Висшата лига на Англия.

В реванша от плейофите за влизане в елита столичани надвиха с 2:0 над шесткратния първенец на страната Съндърланд, който и през идващия сезон ще остане в Чемпиъншиш.

Лутън отстъпи с 1:2 в събота в първия полуфинал, само че отстрани " черните котки " с общ резултат от 3:2.

Както и в предходните три мача сред тези противници през сезона, по този начин и в този момент Лутън бе тимът, който първи стигна до гол. Това стана в десета минута, когато прецизен бе Габриел Ошо.

Домакините подвигнаха на крайници почитателите си още веднъж две минути преди почивката, когато Том Локиър се разписа след пас на младия полузащитник Алфи Даути.

През второто полувреме Съндърланд не съумя да промени нищо в играта, а само пропуските на Илайджа Адебайо и Коди Драме лишиха Лутън от по-убедителна победа.

Във финала за влизане във Висшата лига, който по традиция ще се играе на " Уембли ", Лутън ще срещне един всред Мидълзбро и Ковънтри. Първият мач сред тях приключи 0:0.