Симон Антъни Иванов и Пьотр Нестеров се класираха за 1/4-финалите

...

Иванов и Нестеров продължават уверено към 1/4-финалите в Нови Сад

Симон Антъни Иванов и Пьотр Нестеров се класираха за 1/4-финалите на сингъл на шампионата по тенис на червени кортове в Нови Сад (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под номер 5 Иванов пласира 7 аса и в профил миналия през квалификациите представител на домакините Кристиян Юхас с 6:4, 7:5 след 112 минути игра.

Българинът навакса ранен пробив пасив и стигна до поврат в първия сет с решителен брейк в десетия гейм, а втората част вървеше равностойно, само че с основен пробив в края й Иванов стигна до триумфа.

За място на полуфиналите той ще се изправи против различен квалификант Николас Занелато (Бразилия).

Националът за Купа " Дейвис " Нестеров, който също мина през квалификациите, пък отстрани колумбиеца Алваро Меса с безапелационното 6:3, 6:1, откакто взе девет от последните 10 гейма в мача.

Така 19-годишният младок чака дуел против осмия подложен Кирил Киватцев (Русия).

В схемата на двойки Иванов и Нестеров ще играят по-късно през днешния ден на четвъртфиналите против номер 4 Давиде Галопини и Марко Мичели (Италия).