Швеция победи Белгия с 1:0 в 1/4-финален мач на Европейското

...

Гол в продължението класира Швеция на полуфиналите на Европейското по футбол за жени

Швеция победи Белгия с 1:0 в 1/4-финален мач на Европейското състезание по футбол за дами. Линда Сембрант означи победното попадение в 92-рата минута.

През първото полувреме Стина Блакстениус изпрати топката в противниковата врата, само че попадението ѝ бе анулирано поради засада след намесата на ВАР.

След почивката възпитаничките на Петер Герхардсон продължиха да преобладават на стадион " Лий Спортс Вилидж ". Аманда Илестед засече с глава центриране на Косоваре Аслани, само че ударът ѝ срещна напречната греда.

Скандинавките стигнаха до. успеха в добавеното време, когато Линда Сембрант се разписа от близо след безредие при корнер.

Това бе 33-ият удар на отбора в мача и 8-ия прецизен. Белгийките по този начин и не насочиха прецизен изстрел. Попадението бе и първият надвит гол след 90-ата минута в елиминационен мач на Европейско състезание по футбол за дами.

На полуфиналите Швеция ще се изправи против домакина на конкуренцията Англия.