Ще влезем в еврозоната най-рано през 2027 г.Алтернативи на руските

...
Ще влезем в еврозоната най-рано през 2027 г.Алтернативи на руските
Коментари Харесай

Дянков: Проектобюджет 2024 е абсолютно нереалистичен в приходната си част

Ще влезем в еврозоната най-рано през 2027 година

Алтернативи на съветските горива могат да се намерят за две - три седмици

„ Изглежда все едно заран на закуска имате торта „ Гараш “ и по-късно нямате никаква храна за обяд, вечеря и за идващите дни. Харчи се внезапно всичко. Проектобюджет 2024 е безусловно нереалистичен в приходната си част, никога няма това да се извърши “, сподели някогашният финансов министър Симеон Дянков по БТВ.
„ Обещават се тези захаросани произведения първоначално. След това до март-април ще се види, че този бюджет не може да се извърши. Европейска комисия идва през април с прогнозата си за еврозоната. Още на 15 януари ще знаем и годишната инфлация, и недостига и още тогава ще е ясно, че няма да влезем в еврозоната. Официално ще го знаем през април, само че времето за диалози за нов финансов министър е 15 януари “, добави Дянков. 

Според него Бюджет 2023 Национална агенция за приходите би трябвало да съберат 35 милиарда лева доходи до края на годината, само че за момента липсват 2 милиарда лева, които по думите му няма да бъдат събрани. 

„ За идната година се оферират 41 милиарда лева събираемост от Национална агенция за приходите, което е с 25% годишен напредък. С други думи стопанската система ще пораства общо с 8% в номинал – инфлация плюс стопански напредък, и по някакъв метод те си показват, че с 25% ще се усилят приходите. Как? Инфлацията за тази година е 8,5%, икономическият растеж – към 2%. Понеже за идната година са по-ниски, ще има още по-голяма дупка в бюджета “, изясни някогашният финансов министър. 

Според Симеон Дянков ще влезем в еврозоната най-рано през 2027 година

„ Финансовият министър би трябвало да е по-смел и да върне ставките на Данък добавена стойност на предпандемичните критерии, в това число и за ресторантьорите. Така се получават спомагателни 650 млн. лева годишно по сметките на финансовото министерство. Ако няма връщане на Данък добавена стойност на 20%, тогава няма да има Мездра, „ Хемус “, сподели още Дянков.

„ Дори за 2022 година „ Лукойл “ ни дължи 600-800 млн. лева корпоративен налог. Дерогацията би трябвало да падне незабавно, няма никаква заплаха. С дерогация цените у нас на нефтените артикули са почти на европейско равнище, в това време „ Лукойл “ е направил към 3 милиарда $ облага единствено за 2022 година, тя идва от нашите джобове и излиза на открито “, уточни Симеон Дянков.

По думите му горива различни на съветските могат да се намерят в границите на две до три седмици.

Той дефинира кабинета „ Денков “ като държавно управление на „ Лукойл “. По думите му спомагателните пари за бюджета се намират точно в компанията.
Източник: trud.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР