Шампионът през 2016 година Анди Мъри (Великобритания) отпадна на четвъртфиналите

...

Тийм изхвърли Мъри на четвъртфиналите в Пекин

Шампионът през 2016 година Анди Мъри (Великобритания) отпадна на четвъртфиналите на мощния шампионат по тенис на твърди кортове Пекин с награден фонд 3,5 милиона $.

Бившият номер 1 в света Мъри загуби от лидера в схемата Доминик Тийм (Австрия) с 2:6, 6:7(3), само че в китайската столица той сподели, че се завръща към нормалната си форма осем месеца след интервенцията на бедрото. Тийм стартира мощно и взе осем от първите 10 гейма, като при 5:4 във втората част сервираше за мача.

Шотландецът, 503-и в света сега, съумя да върне пробива и даже беше на две точки от продобиване на сета при 6:5 и 40:40, само че австриецът удържа подаването си, а по-късно поведе с 5:1 в тайбрека по пътя си към крайната победа.

За място на финала Тийм ще играе против поставения под номер 4 Карен Хачанов (Русия), който отстрани шестия в схемата Фабио Фонини (Италия) с 3:6, 6:3, 6:1.