Шампионът на Германия в последните 10 години Байрен Мюнхен и

...

НА ЖИВО: РБ Лайпциг - Байерн Мюнхен 0:3, очертава се истински разгром

Шампионът на Германия в последните 10 години Байрен Мюнхен и носителят на Купата Република България Лайпциг играят при резултат 0:3 за Суперкупата на страната. Мусиала откри в 14-ата минута, а Мане удвои четвърт час по-късно. Павар означи пък още 15 минути след гола на сенегалеца.

Двубоят може да наблюдавате директно по DIEMA SPORT 3 от 21:30 часа.

На Gong.bg пък ще проследим най-интересното от срещата.

Първият съвсем четвърт час измина без нищо забавно. Точно тогава обаче при ъглов удар Байерн откри. Играчите на Лайпциг се засуетиха и пробваха да разигравата в наказателноот си поле, а младокът се възползва и с удар ниско по тревата откри.

120 секунди след гола Нкунку прати кълбото в мрежата на Нойер, само че голът не беше зачетен поради засада при паса към французина.

Байерн материализира териториалното си предимство за повторно в 31-ата минута. Комбинация пренесла се от центъра към крилото откри Гнабри, а той незабавно сервира топката на Мане с паралелен на голлинията пас.

В последната минута на първото полувреме баварците извършиха корнер късо и последва мълниеносно разиграване, намерило Павар на преференциална позиция на броени метри от вратата. Французинът пък нямаше проблеми с по-слабия си ляв крайник да разочарова Гулачи за трети път.

LIVE / Република България Лайпциг - Байерн Мюнхен 0:3

0:1 Джамал Мусиала 14`

0:2 Садио Мане 31`

0:3 Бенжамен Павар 44`

Република България Лайпциг: Петер Гулачи, Мохамед Симакан, Вили Орбан, Марсел Халстенберг, Бенямин Хенрикс, Доминик Собослай, Кевин Кампл, Конрад Лаймер, Лукас Клостерман, Емил Форсберг, Кристофър Нкунку

Наставник: Доменико Тедеско

Байерн Мюнхен: Мануел Нойер, Бенжамен Павар, Дайо Упамекано, Люка Ернандес, Серж Гнабри, Марсел Сабитцер, Йозуа Кимих, Джамал Мусиала, Алфонсо Дейвис, Томас Мюлер, Садио Мане

Наставник: Юлиан Нагелсман