Шампионът на България Берое Стара Загора стартира с тежка загуба

...

Шампионът Берое стартира с тежка загуба в Еврокъп

Шампионът на България Берое Стара Загора започва с тежка загуба присъединяване си в Еврокъп. При завръщането на български клубен тим в евротурнирите, старозагорки отстъпиха вкъщи на унгарския Печ с 59:94.

Гостенките демонстрираха, че са пристигнали само и единствено за победа още в първите минути, като до края на първото полувреме поведоха със 17 точки. Доминацията им продължи и в третата част, като старозагорки не съумяха да завоюват нито една от частите на мача.

Цветомира Наумова бе най-резултатна за българските шампионки с 13 точки, а Гергана Иванова добави 11.

Унгарките изрично преобладаваха в битката, която завоюваха с 50:22. Те записаха и 13 от 27 сполучливи опита за три точки, против 6-21 за Берое.