Шалке победи Майнц с минималното 1:0 в мач от 14-тия

...

Шалке прекъсна негативната серия с успех над Майнц

Шалке победи Майнц с минималното 1:0 в мач от 14-тия кръг на Бундеслигата. Единственото попадение за “кралскосините ” означи Зимон Тероде в 10-ата минута. С успеха си Шалке прекъсна ужасяващата си отрицателна серия от 7 следващи загуби в Бундеслигата. Домакините започнаха срещата по-добре и закономерно поведоха. В 10-ата минута Алекс Крал пусна извеждащо подаване, отбраната на Майнц не се намеси добре и нападателят на Шалке не пропусна, останал самичък против вратаря - 1:0.

През второто полувреме нямаше кой знае какви положения за гол. Мариус Бюлтер пропусна в 86-ата минута да означи втория си гол в мача, откакто остана самичък против вратаря на Майнц, излъга го, само че ударът му срещна страничната греда. До края на мача резултатът остана неизменен. Въпреки триумфа си Шалке остава закотвен на дъното на класирането с едвам 9 точки. Майнц пък е на 11-ата позиция с 18 пункта.