Шалке 04 започна новия сезон в Бундеслигата с победа. Кралскосините

...

"Шалке" срази сензацията "Лайпциг" на старта на сезона

" Шалке 04 " стартира новия сезон в Бундеслигата с победа. Кралскосините от Гелзенкирхен съкрушиха с 2:0 втория от предходната година " Република България Лайпциг " след доста мощна игра. Над 62 хиляди фенове на " Фелтинс сцена " се любуваха на доста хубави осъществявания от футболистите на Доменико Тедеско.

Гостите от Лайпциг задържаха нулевото тъждество до 42-ата минута, когато Упамекано фаулира Франко Ди Санто в наказателното поле и реферът Феликс Цвайер отсъди дузпа. Набил Бенталеб застана зад топката и откри резултата за домакините.

Коноплянка бележи второто попадение.
© Reuters

След почивката слабата продукцията на " биковете " продължи и " Шалке " се възползва по най-хубавия метод. В 73-ата минута Евхен Коноплянка означи втори гол след бърза контраофанзива.

В заключителните минути успеха на домакините можеше да стане и по-изразителна, само че един удар на Даниел Калиджури срещна гредата.
Източник: dnevnik.bg