Сезонът на Наполи се превръща в кошмарен след мечтаното Скудето

...

Фиаско на Наполи за Купата

Сезонът на Наполи се трансформира в призрачен след мечтаното Скудето напролет. Действащият първенец на Италия отпадна безславно от шампионата за Купата на Италия след звучно 0:4 вкъщи от Фрозиноне. Осминафиналът в Неапол се трансформира в същинско крушение за домакините, които бяха лишени от всички съществени играчи в стартовия състав.

Изненадващо на фона на резултата, сензацията стартира едвам от 65-ата минута на " Диего Марадона ", когато към този момент се бяха появили имена като Джовани Ди Лоренцо, Станислав Лоботка, Квича Кварацхелия и Виктор Осимен.  Енцо Баранечеа с глава даде задатък на новака в елита, а единствено пет по-късно Джузепе Казо се възползва от груба неточност на Ди Лоренцо, с цел да удвои.

Тимът на Валтер Мадзари по този начин и не намираше метод да се върне в дуела, а напъните в нападателен проект доведоха до нови две попадения във вратата на Пиерлуиджи Голини. Уалид Шедира от дузпа повиши на 3:0, а в самия край Абду Харуи оформи крайното 4:0.

Отборът на Еузебио Ди Франческо ще играе на четвъртфиналите против спечелилия от двойката Ювентус-Сасуоло.
Източник: novsport.com