Сезонът на Лас Палмас в Ла Лига определено не върви

...

Лас Палмас с гигантска стъпка към 1/8-финалите в Купата на Краля

Сезонът на Лас Палмас в Ла Лига несъмнено не върви без спънки, само че почитателите на отбора от Канарските острови получиха лъч наслада посредством шампионата за Купата на Краля. Момчетата на Пако Айестеран удариха мощно Депортиво Ла Коруня с 4:1 в първи 1/16-финален мач. Предвид че триумфът против „ Супер Депор” пристигна надалеч от вкъщи, островитяните могат да се смятат с единия крайник в идната фаза.

Момо Фигероа беше огромният воин за Лас Палмас през първото полувреме. Крилото вкара два чудесни гола в 8-ата и 16-ата минута, с което гостите дръпна рано с 2:0. Ключовият момент настъпи малко по-късно – единствено в границите на секунди Хуанфран с изкара два жълти картона и остави тима си с човек по-малко.

След паузата Ла Коруня се върна в мача с попадение на Лукас Перес в 59-ата минута. Лас Палмас обаче умъртви всякаква конспирация в заключителните минути. Джонатан Кайери вкара две попадения в 81-ата и 90-ата, с което реваншът след месец наподобява протоколен.