Сезон 2022/23 ще остане паметен за феновете на АЕК Атина,

...

Голям успех - АЕК Атина с дубъл в Гърция

Сезон 2022/23 ще остане незабравим за почитателите на АЕК Атина, откакто отборът направи дубъл от купа и купа в шампионата на Гърция.

След като преди няколко дни " жълто-черните " победиха като първенци, в сряда те прибавиха и купата на страната във витрината си.

Във финала във Волос те надиграха ПАОК Солун с 2:0, макар че играха с човек по-малко през съвсем целия мач.

Още в шестата минута АЕК остана с 10 души на терена след пряк червен картон на бранителя Лазарос Рота.

Столичани обаче съумяха да поведат в 26-ата минута посредством Харолд Мукуди. Камерунецът бе оставен непокрит в наказателното поле и първи стигна до една отбита топка, с цел да я прати в мрежата на ПАОК.

В 43-тата минута Хоан Састре можеше да изравни, само че ударът на футболиста на ПАОК откри гредата.

През второто полувреме отборът от Солун продължи да натиска в търсене на равнене, само че АЕК се бранеше чудесно и изчака своя късмет да нанесе съдбоносен удар. Това стана в добавеното време, когато Стивън Цубер комбинира с Пауло Кантин и той с мощен удар опъна мрежата на ПАОК за повторно.

За АЕК купата на Гърция е 16-а в историята и първа от сезон 2015/16. Това е и третият дубъл на " жълто-черните " след сезон 1938/39 и 1977/78./БТА