Севиля се класира на четвъртфинал в турнира за Купата на

...

Севиля мина без напрежение през Валенсия за Купата на Краля

Севиля се класира на четвъртфинал в шампионата за Купата на Краля. Момчетата на Хулен Лопетеги трансферираха положителната си форма от шампионата и в конкуренцията за националното отличие, като надиграха по решителен метод Валенсия с 3:0.

Триумфът на андалусийци бе подпечатан още през първото полувреме, когато паднаха и трите гола в мрежата на " прилепите ".
 Бетис изхвърли Реал (Сосиедад) от Купата на краля

" Зелено-белите " победиха вкъщи с 3:1

Нидерландският стрелец Луук де Йонг се възползва оптимално от получения късмет да бъде титуляр и до 33-ата минута към този момент бе осъществя две попадения на своята сметка. Класиката пък бе завършена от Иван Ракитич в 38-ата.
 Снимка 515902
Източник:

През втората част Севиля очевидно понижи темпото на игра, пазейки силите си за идващите значими дуели. Въпреки това, Жоан Жордан имаше съвършена опция да направи 4:0, само че показва неправилност в завършващата фаза.

Лоша вест за домакините беше травмата на техния водач Хесус Навас, който в 65-ата минута бе сменен от Карим Рекик.
 Севиля контракти Папу Гомес за 5 милиона евро

Аржентинецът минава медицински прегледи през днешния ден

До този миг място измежду най-хубавите осем за Купата са си обезпечили: Бетис, Леванте и Виляреал.

СЕВИЛЯ - ВАЛЕНСИЯ 3:0

1:0 Де Йонг (20 " ), 2:0 Де Йонг (33 " ), 3:0 Ракитич (38 " )