Серина Уилямс е на крачка от пореднатитла от Големия Шлем,

...

Наказателна акция на Серина по пътя към номер 24

Серина Уилямс е на крачка от пореднатитла от Големия Шлем, откакто разруши съпротивата на украинката Елина Свитолина на полуфинала на Ю Ес Оупън с 6:3, 6:1. Двубоя продължи тъкмо час и 10 минути.

Първите 2 гейма от срещата дадоха мотиви да се мисли, че срещата може да е равносттойна, откакто Свитолина пропусна 3 точки за пробив в откриващия сервиращ гейм на американката. Уилямс, от своя страна, не елементарни грешките на съперничката и проби нейния сервис още във втория гейм. До края на първия сет всяка от двете тенисистки вземаше своите подавания, с цел да се стигне до резултат 6:3 за Серина.

Втората част се оказа изцяло лишена от конспирация. Фаворитката на публиката на "Флашинг Медоус " бързо поведе с задатък от 2 пробива и нямаше никакви проблеми да затвори сета и мача на личен сервис при 6:1.

В опит за успех номер 24 от шампионати на Големия шлем, Уилямс ще се изправи против канадската сензация Бианка Андреску, която победи в тежък конфликт Белинда Бенчич след 7:6(3), 7:5.