Септември (София) взе сладък реванш срещу Етър и се класира

...

Септември Сф разгроми Етър и е на 1/4-финал за Купата на България

Септември (София) взе сладостен реванш против Етър и се класира за 1/4-финалите на Купата на България. Столичани разгромиха своя конкурент с 4:1 на стадиона в “Драгалевци”, откакто през миналия уикенд изгубиха със същия резултат от великотърновци във Втора лига. Стоян Стоичков, Айкут Рамадан и на два пъти Марио Илиевски бяха точни за спечелилите. Николас Фемия означи почетното попадение за " болярите " в добавеното време.

По този метод серията на Етър от 13 следващи срещи без загуба във всички шампионати бе прекратена. Старши треньорът на великотърновци Веселин Великов направи много промени по отношение на последния мач, с цел да запази силите на някои от главните си футболисти за идното тежко посещение на Спартак (Варна) във Втора лига. Отборът, воден от Христо Арангелов, приключи дуела с 10 души на терена, откакто Йоан Гаврилов бе изпъден в 74-ата минута.

Съперникът на Септември (София) ще стане явен след последния осминафинален конфликт през днешния ден, противопоставящ ЦСКА и Арда.

Двата тима започнаха равностойно, като липсваха рискове пред вратарите в първия четвърт час игра. Домакините откриха резултата в 20-ата минута още с първата си голова обстановка пред Анатоли Господинов. Марио Илиевски изведе Стоян Стоичков очи в очи със стража на Етър, а последният не сбърка.

15 минути по-късно Марио Илиевски удвои задатъка на столичани с удар от наказателното поле. Атаките на Септември не спираха и Атанас Кабов имаше опция да направи резултата типичен, откакто излезе самичък против Господинов, само че вратарят се намеси.

Добрата игра на столичани се придвижи и след почивката, а в 52-ата минута Айкут Рамадан оформи класическия резултат. Той засече остро центриране отдясно и порази противниковата врата за трети път.

В 66-ата Марио Илиевски още веднъж попадна в прегръдките на своите съотборници, откакто напредна по десния фланг и с прекрасен изстрел по земя матира Анатоли Господинов.

Четвърт час преди края на постоянното време Йоан Гаврилов остави своя тим в понижен състав, откакто получи втори жълт картон поради жестоко влизане в краката на неприятелски състезател.

В първата минута от добавеното време на срещата Николас Фемия означи почетно попадение за " болярите ", с което оформи и крайния резултат.
Източник: fakti.bg