Септември се изкачи на 12-о място в генералното класиране на

...

"Септември" взе дербито на дъното

" Септември " се изкачи на 12-о място в генералното класиране на Първа професионална футболна лига на България, откакто победи с 1:0 " Витоша " в мач на националния стадион " Васил Левски ". Отборът на Николай Митов изпревари в генералното класиране " Дунав ", който по-рано през днешния ден се раздели със своя треньор Веселин Великов.

Двата тима изиграха едва първо полувреме, от което могат да бъдат отличени единствено три по-опасни удара. Янко Сандански стреля неопределено за " Септември " още при започване на срещата, а вратарят на домакините Янко Георгиев улови слаб удар на Даниел Пеев от Витоша малко по-късно. В добавеното време и Крис Гади не съумя да се разпише за 'Септември ".

" Септември " взе своето през второто полувреме, откакто в 63-та минута домакините проведоха добра офанзива отдясно, приключила с центриране и прецизен удар с глава на Мартин Тошев. Той се разписа в 63-та минута, като секунди по-рано се появи в игра на мястото на Васил Калоянов.

" Септември " е с 10 точки, " Дунав " е предпоследен с девет, а " Витоша " е на дъното с две.

Състав на " Септември ": Янко Георгиев, Елтон дос Рейс, Иван Стоянов, Васил Добрев, Румен Трифонов, Янко Сандански, Борис Галчев (88-Петър Генчев), Иван Тилев, Ишмаел Байду, Крис Гади (54-Владислав Романов) и Васил Калоянов (62-Мартин Тошев)

Състав на " Витоша ": Християн Василев, Йордан Върбанов, Кристиян Кочилов, Тодор Гочев, Петко Цанков, Николай Христозов, Ивайло Лазаров, Китан Василев (66-Четин Садула), Стефан Христов, Отофе Пол (79-Ангел Стоянов) и Даниел Пеев (81-Георги Амзин).
Източник: btvnovinite.bg