Сепси ОЗК успя да стигне до ценно равенство като гост

...

Сепси измъкна равенство при гостуването си на лидера ФКСБ

Сепси ОЗК съумя да стигне до скъпо тъждество като посетител на водача ФКСБ. Въпреки, че беше без българския си бранител Радослав Димитров, намиращият се на четвърта позиция отбор удържа 1:1.

ФКСБ имаше доста съществено превъзходство в притежанието на топката, само че гостите насочиха повече удари към вратата. И двата гола паднаха през първото полувреме.

Лучиан Кристеа откри за домакините в 30-ата минута след прекрасен пас на Флоринел Коман. Само 7 минути по-късно Бубакар Фофана изравни.

След почивката ФКСБ натисна крепко, само че по този начин и не сътвори чисти положения пред вратата на постоянния Роланд Никзули. Гостите от своя страна можеха да измъкнат непредвиден победа.

Това беше предпоследния мач от кръг №15 ма Лига I. Утре от 21:00 часа третият ЧФР (Клуж) ще одобри втория Университатя (Крайова).

ФКСБ е преди всичко с 34 точки. Университатя е с 31 точки, а ЧФР с 30 точки. Сепси е твърдо в Топ 4 с 27 точки.

Румънският шампионат ще бъде възобновен още на 13 януари.
 ФКСБ остана без играчи, желае отсрочване на мача със Слован (Либерец)