Сент Етиен повали Клермон с 2:1 и вече не е

...

Сент Етиен се отлепи от дъното, Страсбург се доближи до топ 3

Сент Етиен повали Клермон с 2:1 и към този момент не е финален в Лига 1. Страсбург пък се доближава до подиума, откакто измъкна минимална победа с 1:0 над Анже. Подобно на мача от предишния уикенд против Монпелие, и в този момент Сент Етиен изоставаше на полувремето. Но още веднъж съумяха да извърнат и с 2:1 при визитата си в Клермон подредиха трета поредна победа. Така те събраха 21 точки и се измъкнаха от последното 20-о място в класирането, заемайки 17-а позиция с 21. Толкова има пред тях и Троа.

Футболистите на Паскал Дюпра оставиха зад себе си Лориен, Бордо и Мец. Но задачата им се усложни в 39-ата минута, когато Седрик Утунджи откри резултата след подаване от ъглов удар на Мохамед Байо. Но по-късно гостите излязоха преобразени през втората част и започнаха непрекъснато да нападат. Махди Камара първо изравни с удар през центъра в 71-ата минута, преди Тимоти Колоджиейчак също да се разпише с глава от корнер, с цел да удостовери ясния прогрес, реализиран от Сент Етиен през последните седмици.