Селтик се класира за следващата фаза на Лига Европа, въпреки

...

Друг свърши работата на Селтик, Гордън се направи на Кариус

Селтик се класира за идната фаза на Лига Европа, макар че позволи загуба вкъщи с 1:2 от водача в Група В Република България Залцбург. Въпреки това проваляне " детелините " приключиха на второ място, откакто Розенборг изненадващо взе точка от Република България (Лайпциг) като посетител. Мунас Дабур (67') и Фредрик Гюлбрандсен (77') дадоха заслужена преднина на австрийския отбор, който приключва груповата фаза с шест победи от шест мача. В добавеното време Оливие Нтчам вкара за домакините.

В 17-ата минута гредата избави гостите. Центриране на Улмер бе отклонено от Симунович и попадна в Самасеку, който я насочи към вратата, само че тя срещна вътрешната страна на гредата, след което бе изчистена.

Крейг Гордън запази резултата в 30-ата минута, когато избави удар на Волф, който получи златен късмет след неточност на Айер, върнал неприятно топката обратно.

През второто полувреме разумното се случи и Залцбург справедливо стигна до успеха. В 67-ата минута Мунас Дабур засече с глава центриране на Лайнер - 0:1. Десет минути по-късно Крейг Гордън направи страхотна неточност, наподобяваща тази на Лорис Кариус против Карим Бензема във финала на Шампионската лига. Стражът на Селтик опита бързо да хвърли топката към собствен съотборник, само че Фредрик Гюлбрандсен пресече и я прати в опразнената врата.

В 84-тата минута Айер пропусна страхотна опция да понижи.

В добавеното време Селтик получи дузпа поради нарушаване на Онгуен против Бенкович. Нтчам извърши, Валке мазета, само че по-късно халфът на Селтик направи добавка за крайното 1:2.

Залцбург приключи с цялостен актив, до момента в който Селтик щастливо се добра до второто място с девет пункта. Република България Лайпциг остана с две по-малко след неуспеха против Розенборг, който през днешния ден завоюва единствената си точка.

СТАТИСТИКА ТУК!
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК!
КЛАСИРАНЕ ТУК! Лига Европа 6 кръг, четвъртък 13 декември  Селтик 1:2краен резулат  Ред Бул Залцбург