Селекциите на Унгария и Германия играят при резултат 1:1 на

...

НА ЖИВО: Унгария - Германия 1:1, голям пропуск за гостите

Селекциите на Унгария и Германия играят при резултат 1:1 на "Пушкаш Арена " в Будапеща. Жолт Наги откри резултата в 6-ата минута, а единствено три по-късно Йонас Хофман изравни.

Двубоят сред "маджарите " и "Маншафта " може да наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 3 от 21:45 часа.

Домакините имат 3 точки досега, завоювани при успеха с 1:0 в унгарската столица над европейския вицешампион Англия. В идната си среща обаче, възпитаниците на Марко Роси изгубиха с 1:2 от "Скуадра адзура ".

Германците имат две равенства досега - 1:1 и с Англия, и с европейския първенец Италия, който е отпред в група АЗ с 4 пункта.

На Gong.bg пък ще проследим най-интересното от срещата.

В шестата минута дълъг пас откри Фиола на десния фланг, а той насочи центиране право на главата на Шалай. Нойер обаче мазета удара на офанзивния футболист, само че при добавката амнистия нямаше и левият халфбек Жолт Наги разстреля немския пазач.

Радостта на домакините търпя едвам 180 секунди - Шлотербек със страховит пас от дълбочина откри Хофман зад защитата на "маджарите ". Десният халфбек преодоля разчелия неприятно излизането си Гулачи и прати топката във вратата му за 1:1.

В 18-ата минута Хаверц можеше да накаже Гулачи след центиране от фал на Раум, само че не улучи вратата. Минута по-късно Нойер трябваше да покаже инстикт и се оправи ослепително.

Най-активният в състава на домакините Фиола развинти за следващ път Раум на десния фланг по офанзивата на Унгария, само че полувисокото му центриране бе пресечено от Нойер.

В края на полувремето Давид Раум стреля доста рисково в далечния ъгъл, само че за жал на него и Бундестима не откри очертанията на вратата. В 44-ата минута Стайлс центрира отляво, Шалай не съумя да нанесе удар, само че за негово благополучие топката се озова у Фиола. Десният флангови футболист стреля от воле, само че Нойер направи удивително избавяне.

Първите минути от второто полувреме не предложиха нищо, до момента в който в 65-ата Кимих центрира, а Нико Шлотербек бе съборен в наказателното поле. Играчите на "Маншафта " и треньорът Ханзи Флик незабавно скочиха с искания за дузпа, само че основният арбитър Хосе Мария Санчес бе неотстъпчив - дузпа няма.

Няколко минути по-късно пристигна златният късмет за гостите - Хофман се включи добре и получи пас в "чешка уличка " от Хаверц, голмайсторът за Бундестима обаче се засуети с паса към Вернер и Вили Орбан почисти на метър пред голилинията.

LIVE / Унгария - Германия 1:1

1:0 Жолт Наги 6`

1:1 Йонас Хофман 9`

Унгария: Петер Гулачи, Адам Ланг, Вили Орбан, Атила Салай, Атила Фиола, Адам Наги, Калъм Стайлс, Жолт Наги, Роланд Шалай, Доминик Собослай, Адам Салай

Селекционер: Марко Роси

Германия: Мануел Нойер, Тило Кеерер, Никлюс Зюле, Нико Шлотербек, Йонас Хофман, Леон Горецка, Йосуа Кимих, Давид Раум, Кай Хаверц, Джамал Мусиала, Тимо Вернер

Селекционер: Ханзи Флик