Саутхамптън се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като

...

Саутхамптън вгорчи дебюта на Грасия и продължава напред

Саутхамптън се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, откакто победи Уотфорд с 1:0 на " Сейнт Мери ". Единственото попадение осъществя рожденика Джак Стивънс, като това се случи още в четвъртата минута след добавка от близко. Този триумф е дребна разтуха за " светците ", които нямат победа в 11 следващи мача за шампионата.

Двубоят бе дебют за новия управител на Уотфорд Хави Грасия. " Стършелите ", които са притиснати от много травми, не съумяха да основат нещо изключително в предни позиции, само че въпреки всичко можеха да се доберат до преиграване в добавеното време, когато Кристиан Кабаселе стреля с глава настрана от вратата.

Удар на Пиер-Емил Хьойберг от 30 метра пък срещна гредата, което лиши Саутхамптън от малко по-убедителна победа.

Дебют за домакините направи новото попълнение Гуидо Карийо.