Саутхамптън победи с 3:1 Уотфорд като гост, с което нанесе

...

Дани Ингс усложни живота на стършелите

Саутхамптън победи с 3:1 Уотфорд като посетител, с което нанесе удар на " стършелите ", които се надяваха да се откъснат от рисковата зона. Дани Ингс означи два гола за триумфа и към този момент има 18 попадения в Премиър лийг през този сезон. Бившият състезател на Ливърпул откри резултата в 16-ата минута след страховит удар от 20-ина метра. Това беше негов 20-и гол във всички шампионати през тази акция. Ингс удвои в 70-ата, откакто наказа груба неточност на Бен Фостър.

В 79-ата Уотфорд върна едно попадение след автогол на Ян Беднарек, който засече в личната си врата центриране на Холебас. Само три минути по-късно обаче Джеймс Уорд-Праус възвърне преднината от два гола на " светците " след съвършено изпълнен директен свободен удар.

С триумфа Саутхамптън се изкачи до 13-о място. Уотфорд е 16-и, като " стършелите " имат единствено точка преднина пред Уест Хам, Борнемут и Астън Вила.