Сасуоло победи шампиона Интер с 2:0 като гост и завърза

...

Сасуоло поднесе изненадата - 2:0 над Интер

Сасуоло победи първенеца Интер с 2:0 като посетител и завърза още повече борбата за купата в Италия. Голове на Джакомо Распадори и Джанлука Скамака през първата част се оказаха задоволителни за триумфа на Сасуоло на " Сан Сиро ". Любопитно е, че Сасуоло печели за повторно на този стадион през сезона, откакто през есента надигра и другия отбор от Милано - Милан с 3:1.

Распадори откри резултата в 8-а минута след асистенция на Берарди, а Скамака означи за 2:0 в 26-а минута.

Интер се впусна в офанзиви в опит да се върне в мача, само че добре подредената отбрана и отличните изяви на вратаря Андреа Консили.

През втората част Интер опита всичко, само че пропуски направиха Един Джеко и Алексис Санчес. В добавеното време Стефан Де Фрай прати топката в мрежата на Сасуоло с глава, само че след преразглеждане на обстановката реферът анулира попадението за игра с ръка на Федерико Димарко.

Интер остава втори в класирането с две точки по-малко от водача Милан, само че и мач по-малко. Сасуоло е 11-и с 33 точки.
Източник: bnr.bg