Сасуоло победи Интер с 2:1 в мач от 6-ия кръг

...

Интер допусна обрат и отсъпи на Сасуоло на Джузепе Меаца

Сасуоло победи Интер с 2:1 в мач от 6-ия кръг на Серия А. Нерадзурите изгубиха точки за първи път през сезона.

През първото полувреме на стадион " Джузепе Меаца " в Милано гостите бяха покрай гола. Ян Зомер избави изстрели на Джереми Толян и Недим Байрами.

В добавеното време на първата част възпитаниците на Симоне Индзаги поведоха в резултата. Дензъл Дъмфрис даде задатък на нерадзурите с компактен удар по земя в далечния ъгъл.

След почивката играчите на Алесио Диониси възобновиха равенството. Недим Байрами шутира мощно в близкия ъгъл на Ян Зомер, като топката мина под плонжа му.

Доменико Берарди приключи обрата за Сасуоло в 63-ата минута. Италианецът вкара 8-ия си турнирен гол във вратата на " синьо-черните " с красиво осъществяване отвън наказателното поле.

Интер остава на върха в класирането с актив от 15 пункта, колкото има и втория Милан. Сасуоло се изкачи до 8-ото място в подреждането с 9 точки.