Състезатели от 21 държави на Европейското първенство по спортна акробатика във Варна
Състезатели от 21 страни ще вземат участие в 31-ото Европейско състезание по спортна акробатика за мъже, дами и младежи от 18 до 22 октомври в Двореца на културата и спорта във Варна. Общо 105 акробати се включват в битката за медалите на шампионата при мъжете и дамите, а 144 - при младежите. За страдание, делегацията на Израел бе принудена да се отдръпна в последния миг поради офанзивата против страната им.
България ще бъде показана от седем типа и общо 16 акробати.
Церемонията по откриването на Европейското състезание е на 18 октомври (сряда) от 13,30 часа в Двореца на културата и спорта.
Ето и националният тим на България за 31-ото Европейско състезание:
Мъже и дами
Смесена двойка:
Елена Босилкова / Жулиен Шайков от СКЧА " Ботевград " и СКА „ Стефан Данчев “ (Сливен) с персонален треньор Гергана Денева.
Мъжки двойки:
1. Панайот Димитров / Георги Стоянов от КСА „ Бургас “ с персонални треньори Камелия Борисова и Мария Гончева.
2. Григор Рашев / Любомир Василев от ЦСКА (София) и Семеен кодекс „ Олимп “ (Лом) с персонален треньор Даниела Велчева.
Младежи (13-19 години)
Смесени двойки:
1. Калина Терзийска / Кристиян Ангелов от ЦСКА (София) и АК „ Локомотив “ (Русе) с персонален треньор Даниела Велчева.
2. Милица Смоленска / Андрей Христов от ЦСКА (София) с персонален треньор Даниела Велчева.
Женски тройки:
1. Петя Георгиева / Маринела Иванова / Емили Йорданова от СКА,,Стефан Данчев ” (Сливен) с персонален треньор Виолета Бинева.
2. Ралица Терзийска / Виктория Пешева / София Линкова от ЦСКА (София) с персонален треньор Диана Чакалова.
България ще бъде показана от седем типа и общо 16 акробати.
Церемонията по откриването на Европейското състезание е на 18 октомври (сряда) от 13,30 часа в Двореца на културата и спорта.
Ето и националният тим на България за 31-ото Европейско състезание:
Мъже и дами
Смесена двойка:
Елена Босилкова / Жулиен Шайков от СКЧА " Ботевград " и СКА „ Стефан Данчев “ (Сливен) с персонален треньор Гергана Денева.
Мъжки двойки:
1. Панайот Димитров / Георги Стоянов от КСА „ Бургас “ с персонални треньори Камелия Борисова и Мария Гончева.
2. Григор Рашев / Любомир Василев от ЦСКА (София) и Семеен кодекс „ Олимп “ (Лом) с персонален треньор Даниела Велчева.
Младежи (13-19 години)
Смесени двойки:
1. Калина Терзийска / Кристиян Ангелов от ЦСКА (София) и АК „ Локомотив “ (Русе) с персонален треньор Даниела Велчева.
2. Милица Смоленска / Андрей Христов от ЦСКА (София) с персонален треньор Даниела Велчева.
Женски тройки:
1. Петя Георгиева / Маринела Иванова / Емили Йорданова от СКА,,Стефан Данчев ” (Сливен) с персонален треньор Виолета Бинева.
2. Ралица Терзийска / Виктория Пешева / София Линкова от ЦСКА (София) с персонален треньор Диана Чакалова.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ