Сърбия направи нова крачка към класиране за Мондиал 2018. Плавите“

...

Сърбия крачи към Мондиал 2018

Сърбия направи нова крачка към класиране за Мондиал 2018. „ Плавите “ надвиха в Белград с 3:0 над новобранеца Молдова и са на върха на класирането в група “D ” с 15 точки.

Грузия оказа помощ на Сърбия и измъкна еднакъв против Ейре. Така островитяните изостанаха с 2 точки от Сърбия.

В дуела в Белград домакините стигнаха до триумфа с попадения на Гачинович, Коларов и Митрович.

В 20-ата минута Гачинович получи топката от Костич на топката на дузпата и я прати в горния десен ъгъл за 1:0.

След 10 минути голмайсторът пусна топката паралелно на голлинията, тя мина през няколко играчи, а на далечната греда я засече Коларов и удвои резултата.

Крайното 3:0 оформи Митрович, който засече центриране по земя на Костич.

В мача Грузия - Ейре, гостите откриха резултата посредством Дъфи в 4-ата минута, само че в 34-ата Казаишвили изравни и оформи крайното 1:1.

на 5 септември Ейре приема Сърбия и евентуално този мач ще реши борбата за първото място и директното класиране за Световното състезание в Русия следващата година.