Съперникът на Лудогорец в група H“ на Лигата на конференциите

...

Нордселанд загря за Лудогорец с разочароващо равенство

Съперникът на Лудогорец в група „ H “ на Лигата на конференциите – Нордселанд, стъпи изкривено в локалното състезание. След като в четвъртък възпитаниците на Йоханес Торуп разрушиха с 6:1 вкъщи Фенербахче, през вчерашния ден те стигнаха единствено до 1:1 при гостуването си на Одензе.

Нордселанд владееше по-малко топката от противника – единствено в 46%, само че все пак бе по-опасният тим на терена. В добавеното време на първото полувреме Нигрен увенча положителното показване с гол – 0:1. През второто полувреме обаче домакините съумяха да изравнят от дузпа, като прецизен бе Кадрий в 64-ата минута. Така 17 удара не стигнаха само че Нордселанд за триумф, а домакините се разписаха с единствения си прецизен удар в мача.

Лудогорец приема датчаните на 14 декември, като при триумф ще доближи до елиминациите през пролетата.