Санкт Паули поднесе най-голямата изненада от началото на тазгодишното издание

...

Санкт Паули детронира Борусия (Доптмунд)

Санкт Паули сервира най-голямата изненада от началото на тазгодишното издание в шампионата за Купата на Германия, откакто отстрани настоящия победител в конкуренцията Борусия (Дортмунд) след триумф с 2:1 вкъщи.

Втородивизионният отбор поведе още в 4-та минута след гол на Етиен Аменийдо. В края на полувремето шокът за гостите в Хамбург стана цялостен, когато Аксел Витсел си означи автогол. След почивката възпитаниците на Марко Розе понижиха изоставането си след дежурния гол на Ерлинг Холанд от дузпа, само че до края не съумяха да изравнят и по този начин се сбогуваха с фантазията да защитят трофея си още в осминафиналната фаза.

От шампионата във втори кръг отпадна и първенецът на Германия Байерн, който бе разрушен от Борусия (Мьонхенгладбах с 0:5.

За четвъртфиналите с изключение на Санкт Паули се класираха още отборите на Карлсруе, Хамбургер и Бохум. В конкуренцията е още миналогодишният финалист Република България Лайпциг, който има за противник Ханза (Рощок)
Източник: bnr.bg