SANGARÉ! So close.... 73' 1-0 — PSV (@PSV) Еран Захави

SANGARÉ!

So close....

73' 1-0
— PSV (@PSV)
Еран Захави пропусна да се разпише за повторно в 59-ата минута, откакто надскочи двама бранители на Лестър след центриране от корнер. Ударът му с глава обаче мина над вратата на Шмайхел. Три минути по-късно Ихеначо пусна извеждащ пас към Патсон Дака, който с лекост надбяга отбраната на ПСВ и шутира по земя в долния десен ъгъл на Ивон Мвого. За шанс на домакините обаче топката мина на см от гредата. Секунди по-късно рисков удар на Мадисън рикошира в крайник на бранител на ПСВ и излезе в корнер. Ибрахим Сангаре имаше отлична опция да удвои резултата в 74-ата минута, само че сподели неакуратен мерник.

Een dubbele wissel bij PSV.

➡️ Doan, Vinícius
⬅️ Veerman, Zahavi

82' 1-1
Две минути преди края обратът бе налице - 2:1 за Лестър. Резервата Адемола Люкман центрира по земя към Патсон Дака, който шутира без закъснение. Вратарят на ПСВ мазета, само че топката попадна в Рикардо Перейра и португалецът бе безмилостен за 1:2.