Само няколко дни след паметната си победа над Манчестър Юнайтед

...

Севиля се изложи дни след великата победа

Само няколко дни след паметната си победа над Манчестър Юнайтед в Шампионската лига тимът на Севиля се провали на домашна сцена против един от слабаците в Ла Лига. Тимът на Винченцо Монтела се показа ужасяващо и загуби с 1:2 в гостуването си на Леганес, с което към този момент има 12 провали от 29 кръга и рискува да изпадне от шестицата.

Севилци не демонстрираха нищо от видяното на “Олд Трафорд” и до 90-ата минута бяха уцелили вратата единствено два пъти. Унай Бустига вкара първия гол в 41-ата минута, а в 69-ата Хави Ерасо удвои. Едва в заключителните секунди Мигел Лаюн вкара за състава от Андалусия.

Гостите стигнаха до попадение в миг, в който бяха с човек по-малко, откакто в 84-ата минута Пабло Сарабия беше изпъден за два жълти картона. Това е огромен минус за Монтела, тъй като в идващия кръг Севиля гостува на Барселона.

— MARCA (@marca) March 18, 2018
Леганес е 12-и в класирането, на 15 точки от рисковата зона, което е най-важно за тима.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 29 кръг, неделя 18 март  Леганес 2:1краен резулат  Севиля