Сакраменто Кингс постигна втора поредна победа в НБА. Кралете надвиха

...

Сакраменто с важна победа над ЛА Лейкърс

Сакраменто Кингс реализира втора поредна победа в НБА. " Кралете " надделяха със 120:107 29:29, 31:27, 28:17, 32:34) Българското крило на " кралете " Александър Везенков пропусна и този мач, защото още не е подготвен за игра след травмата в глезена, от която продължава да се възвръща.

Първото полувреме беше равностойно, като срещата вървеше панер за панер. След първите две елементи домакините имаха нежен задатък от 60:56.

" Кралете " излязоха много мобилизирани след почивката и доста бързо съумяха да натрупат солидна преднина от 14-15 точки. В последната четвърт " езерняците " пробваха да понижат пасива си, само че по този начин и не съумяха да го сторят.

Най-резултатен за триумфа на Сакраменто 23 точки, още 21 добави Ди'Арън Фокс, а Домантас Сабонис също бе на познатото равнище, записвайки трипъл-дабъл от 17 точки, 19 битки и 10 асистенции.

За гостите 28 точки осъществя Остин Рийвс. Антъни Дейвис приключи с " дабъл-дабъл " от 22 точки и 10 битки, а ЛеБрон Джеймс приключи с 18 точки, 13 битки и 9 асистенции.

Сакраменто остава на седмо място във краткотрайното класиране на Западната конференция с 38 победи и 27 загуби. Лейкърс е с 36 победи и 31 провали.