С голове през второто полувреме Барселона победи с 3:0 у

...

"Барса" продължава без загуба след класика срещу "Лас Палмас"

С голове през второто полувреме " Барселона " победи с 3:0 вкъщи " Лас Палмас " в среща от седмия кръг в шампионата на Испания. С две попадения се отличи звездата Лионел Меси, а дуелът на стадион " Камп Ноу " се игра пред празни трибуни от съображения за сигурност поради референдума в Каталуния.

През първата част Меси беше близо да се разпише след осъществяване на свободен удар, а Луис Суарес не съумя да преодолее вратаря Леандро Чичизола.

Втората част стартира с напън на " Барса " и Меси още веднъж не съумя да се разпише от фаул, а в 49-ата минута аржентинецът центрира от корнер и Серхио Бускетс с глава откри резултата.

В 70-ата минута Меси беше изведен от Денис Суарес и с лекост повиши задатъка за домакините. Седем минути по-късно още веднъж той фиксира крайното 3:0 след подаване на Луис Суарес.

В този мач " Лас Палмас " игра с екипи, на които беше изобразено знамето на Испания.

" Барса " има цялостен актив от 21 точки на първото място в Примера дивисион, до момента в който гостите са на 17-ата позиция със единствено шест извоювани точки.
Източник: btvnovinite.bg