С два гола след почивката Хетафе победи с 2:0 у

...

Два гола на Борха Майорал дадоха глътка спокойствие на Хетафе

С два гола след почивката Хетафе победи с 2:0 вкъщи Майорка в среща от 15-ия кръг в Примера дивисион. Борха Майорал се разписа на два пъти в интерес на домакините, които реализираха четвъртия си триумф през акцията.

В 51-ата минута Енес Юнал изведе някогашния футболист на Реал Мадрид на голова позиция и той невъзмутимо преодоля вратаря Предраг Райкович.

Точно 12 минути преди приключване на постоянното време още веднъж Майорал беше прецизен във вратата на гостите от Балеарските острови, оформяйки крайното 2:0.

Хетафе се намира на 13-то място в класирането със 17 точки, до момента в който Майорка има 2 точки повече на 11-та позиция.

По-късно през днешния ден първенецът Реал Мадрид гостува на Валядолид, до момента в който Селта Виго приема Севиля.