С дебютен гол на Тодор Неделев за Лудогорец разградчани спечелиха

...

Смърфовете се отърваха само с 1:0 в Лудогорец

С дебютен гол на Тодор Неделев за Лудогорец разградчани завоюваха с минималното 1:0 против Локомотив Пд в мач от 31-ия кръг на efbet Лига, който е първи от плейофите в топ 6. Резултатът на „ Хювефарма Арена “ бе открит в 42-ата минута от бившето канарче, който бе продаден на орлите. Това бе минималното, с което смърфовете можешеха да се отърват, откакто бяха бомбардирани над 20 пъти. Най-големия пропуск направи Игор Тиаго, който от вратарското поле изкара топката в навън. Домакините получиха дузпа в 76-ата минута, само че откакто бе привикан да изгледа обстановката на монитора, Волен Чинков анулира решението си. Победата резервира първото място на Лудогорец, на което тимът се изкачи след успеха на ЦСКА преди няколко кръга. Челвените удариха с 2:0 Черно море и по този начин в идната седмица в Разград следва решаващата борба за купата сред двата тима. Лудогорец има 77 точки, а ЦСКА – 76. Три минути преди края на мача смърфовете насочиха първи удар към Серджио Падт. Бабакар Дион получи хубаво подаване от Джовани Трупе и стреля от придвижване, само че топката излезе в навън.
Източник: plovdiv-online.com