Руснакът Карен Хачанов победи австриеца Доминик Тийм в първия мач

...

Надал - Андерсън и Джокович - Хачанов са полуфиналите на демонстративния турнир в Абу Даби

Руснакът Карен Хачанов победи австриеца Доминик Тийм в първия мач от демонстративния шампионат в Абу Даби (ОАЕ), с който стартира новият сезон в мъжкия тенис.

Гаел Монфис: България, пристигам! Готови ли сте за огромно шоу?

Един от най-атрактивните играчи в международния тенис хайлайф ще играе на Sofia Open 2019

Победителят от " Мастърс " 1000 в Париж се наложи със 7-6, 6-3, Руснакът беше прекомерно добър за финалиста от " Ролан Гарос " 2018 и през днешния ден ще срещне във втория мач международния №1 Новак Джокович (Сърбия).

Защитаващият купата си от предходната година южноафриканец Кевин Андерсън се изтеза в първия сет против корееца Хьон Чун, само че съумя да се промъкне до полуфинал след 6-7, 6-2, 6-1. Андерсън поведе с 5-2 в първата час, само че позволи поврат, откакто Чун сподели непримиримия си дух. След това южноафриканецът доминираше на корта. Двубоят продължи 2 часа и 24 минути.

Снимка 397507
Източник:

Андерсън ще се изправи през днешния ден против Рафаел Надал (Испания). Кевин до в този момент има 11 загуби от 11 мача против " Матадора ", само че ще направи всичко допустимо, с цел да предотврати упования край Джокович - Надал.

Надпреварата в Абу Даби носи гръмкото наименование " Мубадала международно състезание ". В него най-важното е огромният награден фонд. Участват единствено 6 от най-елитните тенисисти, като резултати не важат за ранглистата на ATP. Победителят ще получи 250 хиляди $ за 2 или 3 мача.