Румънката Симона Халеп се класира за полуфиналите на Откритото първенство

...

Халеп се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия

Румънката Симона Халеп се класира за полуфиналите на Откритото състезание на Австралия по тенис. Поставената под номер 1 Халеп отстрани Каролина Плишкова (Чехия) с 6:3, 6:2 и за място на край ще спори с Анджелик Кербер от Германия.

Румънката изоставаше с 0:3 гейма в първия сет, само че по-късно завоюва шест следващи и дръпна в резултата.

Във втората част Халеп завоюва откриващото си подаване, а по-късно съумя да пробие на 30.

До края лидерката в схемата не позволи изненада и затвори втория сет с 6:2. Германката Анжелик Кербер победи единствено за 51 минути с 2:0 (6:1, 6:2) Мадисън Кийс от Съединени американски щати.

Шампионката от 2016 година записа 14-а поредна победа от началото на сезона.

Кербер проби още в първия гейм против поставената под номер 17 Кийс и по-късно поведе с 4:0. Тя завърши първия сет за 22 минути.

Американката имаше събуждане при започване на втората част, когато завоюва два следващи гейма и понижи до 3:2.

Мадисън приключи срещата с 25 непредизвикани неточности. Финалистката от US Open не бе изгубила сет до четвъртфиналите./БТА