Рома победи с 3:1 като гост Верона в среща от

...

Рома с драматична победа преди Лудогорец

Рома победи с 3:1 като посетител Верона в среща от 12-ия кръг на Серия А. Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа стигна до два късни гола посредством Волпато и Ел Шарауи, които донесоха трите точки. Шампионът на България гостува в Рим за решителна среща за класиране в идната фаза на шампионата в четвъртък.

Рома се изкачи на 4-о място в класирането с 25 точки, само че е на цели 7 от водача Наполи.

Верона откри резултата в 27-ата минута, когато Мигел Велосо подаде към Фараони, а ударът му се отклони в крайници на Павел Давидович и влезе в мрежата зад Руи Патрисио.

Именно голмайсторът Давидович получи пряк червен картон в 30-ата минута, откакто извърши много жестоко нарушаване против Николо Дзаниоло.

Футболистите на Жозе Моуриньо изравниха в добавеното време, когато Тами Ейбрахам прати топката в гредата, а при добавката Дзаниоло бе прецизен.

Положителната развръзка за Рома пристигна чак в 89-ата минута, когато 18-годишния Кристиан Волпато се разписа с удар отвън наказателното поле. В добавеното време резервата Стефан Ел Шаарауи оформи крайното 3:1.

Отборът на Монца загуби с 1:2 на собствен терен от Болоня в последния мач от 12-ия кръг на Серия А. Валентин Антов бе измежду запасите за домакините, само че не влезе в игра.

След нулево първо полувреме в 57-ата минута Монца поведе посредством Андреа Петаня, вкарал от дузпа. Три минути по-късно Люис Фъргюсън изравни, а в 73-ата минута Болоня стигна до поврат след гол на Рикардо Орсолини.

С триумфа Болоня събра 13 точки и заема 12-о място във краткотрайното класиране. Монца е 15-и с три точки по-малко.
Източник: lupa.bg