Рома направи огромна крачка към класиране за четвъртфиналите в Лига

...

Рома вече гледа към 1/4-финалите в ЛЕ след 2:0 над Сосиедад

Рома направи голяма крачка към класиране за четвъртфиналите в Лига Европа, откакто се наложи с 2:0 при семейството на Реал Сосиедад на „ Стадио Олимпико “. „ Джалоросите “ означиха два гола посредством Стефан Ел Шаарауи и Мараш Кумбула. Баските играха прекомерно страхливо в офанзива и сътвориха доста малко действителни рискови положения пред вратата на Руи Патрисио.

Рома поведе с 1:0 против Реал Сосиедад в 13-ата минута. Рик Карсдорп лиши топката в половината на " джалоросите ", след което подаде към Пауло Дибала. Аржентинецът проби по десния фланг, след което комбинира с Тами Ейбрахам, който получи топката в наказателното поле на Реал Сосиедад. Англичанинът по-късно подаде на Стефан Ел Шаарауи, който с каратистки удар вкара топката във вратата на Алехандро Ремиро.

В 21-ата минута Такефуса Кубо проби по десния фланг през Лоренцо Пелегрини, след което навлезе в наказателното поле на Рома и беше самичък против Руи Патрисио. Японецът стреля от дребен ъгъл, а топката срещна левия непряк дирек на вратата на " джалоросите ".

Джанлука Манчини с доста прекрасен дълъг пас откри Андреа Белоти в 67-ата минута. Той се пребори със Субелдия за позиция, след което навлезе в наказателното поле на Реал Сосиедад и насочи доста мощен удар, само че топката срещна левия непряк дирек на вратата на Ремиро.

Брайс Мендес пусна добър пас към Микел Мерино в 82-ата минута в наказателното поле на Рома, а той стреля, само че неопределено в навън.

Рома удвои своята преднина в 87-ата минута. Пауло Дибала центрира от корнер на втора греда в наказателното поле на Реал Сосиедад, където Мараш Кумбула бе оставен непокрит и с глава от близко вкара топката във вратата на Ремиро.
Източник: novsport.com