Рома и Аякс завършиха наравно 1:1 в мач-реванш от четвъртфиналите

...

Рома удържа Аякс и е на полуфинал в Лига Европа

Рома и Аякс приключиха наедно 1:1 в мач-реванш от четвъртфиналите на шампионата Лига Европа. Гостите владееха самодейността в огромна част от дуела, само че шансът не им доближи за най-малко още едно попадение.

В 49-ата минута Браян Броби изведе Аякс напред в резултата, а Едвин Джеко изравни в 72-ата.

Системата ВАР имаше две основни намеси - първо при инспекция на дузпа за нарушаване против Тадич, а по-късно анулира гол на капитана на гостите.

Нидерландският първенец продължава черната си серия при гостувания в Италия, въпреки и този път пред празните трибуни на " Олимпико ".

Историята демонстрира, че Рома няма нито една загуба от нидерландски тим у дома - 1 победа и към този момент 3 равенства. Аякс е с едвам 3 победи от 22 срещи с италиански противник във всички шампионати.