Роденият в Русе руски вратар Александър Георгиев направи само 19

...

Александър Георгиев и Рейнджърс загубиха от Нешвил

Роденият в Русе съветски вратар Александър Георгиев направи единствено 19 спасявания и позволи три гола при провалянето на Ню Йорк Рейнджърс с 2:5 от Нешвил Предатърс.

Двата тима си размениха по един гол в средата на първата третина посредством Роко Грималди за Нешвил и Крис Крейдър за Ню Йорк, само че във втората част Нешвил стигна до две безответни попадения посредством Роман Йоси и Матиас Екхолм.

Само 2:42 минути преди края на постоянните 60 минути Рейнджър понижи на 2:3 посредством Артьоми Панарин, което накара старши треньора на домакините Дейвид Куин да извади от игра Георгиев в търсене на изравняването с шестима полеви играчи на леда.

Това обаче се оказа контрапродуктивно за домакините и те позволиха нови два гола в заключителните 110 секунди на мача. Техни създатели станаха Роман Йоси и Райън Елис.