РИМ (AP) — Рома на Жозе Моуриньо спечели точка, която

...

Рома на Жозе Моуриньо удържа равенството 1-1 с Фиорентина, въпреки че завърши с 9 човека

РИМ (AP) — Рома на Жозе Моуриньо завоюва точка, която изглеждаше като победа.

Джалоросите удържаха със единствено девет индивида за тъждество 1-1 с гостуването на Фиорентина в Серия А в неделя.

Рома се изкачи до четвърто място и до местата в Шампионската лига – забележителна стъпка за тим, който не съумя да се класират за елитното европейско съревнование по време на първите два сезона на Моуриньо отпред.

Но това беше скъпа точка за Рома, защото Пауло Дибала накуцваше с забележима травма, а Ромелу Лукаку получи червен картон, който ще го извади от мач против Болоня идващия уикенд.

Лукаку приклекна с глава при центриране на Дибала пет минути по-късно на Стадио Олимпико. След това Дибала накуцва 20 минути по-късно.

След като крайният бранител на Рома Никола Залевски получи втория си жълт картон в средата на второто полувреме, Лукас Мартинес-Куарта изравни за Фиорентина, като стреля с глава с тил към вратата.