Рилски спортист победи с 85:80 ТФТ Скопие (Република Северна Македония)

...

Рилецо удари северномакедонци и във втората контрола

Рилски състезател победи с 85:80 ТФТ Скопие (Република Северна Македония) и във втората контролна среща сред двата отбора, играна довечера в " Арена Самоков ".

Вчера възпитаниците на Людмил Хаджисотиров завоюваха с 81:62. Този път триумфът на отбора пристигна по-трудно, като в огромна част от срещата Рилски състезател беше догонващ в резултата.

Подобно на вчерашния дуел гостите от Република Северна Македония съумяха да поведат от първата четвърт и тя приключи при 27:25 в интерес на ТФТ. Във втората положителната игра на отбора продължи, а домакините по този начин и не успяваха да стигнат до поврат и на почивката отстъпваха с 42:46. Баскетболистите от ТФТ се резервира и в третия интервал, като в края му Рилски състезател се приближи на единствено две точки - 61:63. В последната четвърт самоковци усъвършенстваха отбраната и четири минути преди края стигнаха до поврат, с цел да завоюват с 85:80.