Рилски спортист откри българското участие в груповата фаза на ФИБА

...

Десеткратен шампион на Италия шамароса Рилски

Рилски състезател откри българското присъединяване в груповата фаза на ФИБА Къп с крах. Самоковци първи от трите родни представителя изиграха дебютната си среща, която приключи със загуба - 76:95 против десеткратните първенци на Италия от Варезе.

След седмица самоковци гостуват на унгарския Алба Фехервар, до момента в който Варезе приема вкъщи португалския Порто.

Началото бе обнадеждаващо за Рилски и носителите на Купата поведоха с 8:3, само че серия от 17-0 в интерес на гостите от Апенините ги изстреля напред с 12 точки - 8:20, а след края на първата четвърт разликата бе 16:29. До почивката Варезе контролираше протичащото се на паркета, а в това време съумя да усили водачеството си до повече от 20 точки и по този начин след едно полувреме Рилецо изоставаше с 33:54.

Самоковци смъкнаха пасива си под 20 точки при започване на второто полувреме, само че италианците отново дръпнаха напред, с цел да затворят третата четвърт при 57:79. Рилецо направи заключителен опит да редуцира голямата отдалеченост, само че Варезе сподели непоклатимост и чудесно придвижване на топката в офанзива и подпечата успеха си, чието финално измерение бе.

Мартин Маринов приключи като най-резултатен за Рилски със своите 25 точки, до момента в който Джейлън Дженкинс добави 13.

Тайлър Кайн вкара най-вече за Варезе - 19, Томас Скръб се регистрира с 18, а Доминик Арчи, който построи име в Балканската лига преди няколко сезона, добави 15.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - ВАРЕЗЕ 76:95 (16:29, 17:25, 24:25, 19:16)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Дерек Райт, Йордан Бозов, Златин Георгиев, Джейлън Дженкинс, Тони Гуджино

ВАРЕЗЕ: Томас Скръб, Доминик Арчи, Пабло Бертоне, Тайлър Кайн, Роналд Муур