Република Корея победи с 4:2 след изпълнение на дузпи Саудитска

...

Южна Корея отстрани Саудитска Арабия от Купата на Азия

Република Корея победи с 4:2 след осъществяване на дузпи Саудитска Арабия и продължава на четвъртфиналите в шампионата за купата на Азия, който се организира в Катар. В постоянното време и продълженията двата тима направиха трагично тъждество 1:1.

Гу-сюнг Чо изравни с глава в деветата минута на спомагателното време, с цел да заличи задатъка за Саудитска Арабия, обезпечен от попадението на Абдула Радиф в 46-ата минута.

Корейците, водени от селекционера Юрген Клинсман, имаха предимство по време на 30-те минута продължение, само че не съумяха да решат тогава крайния излаз. Вратарят на " тигрите " Хюн-ву - Чо избави два удара от бялата точка и има съществена заслуга за класирането на корейците в идната фаза на шампионата в Катар.

На четвъртфиналите в петък Република Корея ще се изправи против първенеца от 2015 година Австралия.

Селекционерът на " зелените соколи " Роберто Манчини се прибра в съблекалнята преди края на дузпите.

В друга среща от осминафиналите Узбекистан се наложи с 2:1 против Тайланд. Голове на Азизбек Тургунбоев и Абосбек Файзулаев във всяко от двете полувремена осигуриха скъпия триумф за Узбекистан.

Супачок Сарачат беше изравнил в 58-ата минута в интерес на Тайланд.