Реал Сосиедад надви Райо Валекано с 2:1 като домакин в

...

Реал Сосиедад задържа 4-ото място в Ла Лига след трудна победа

Реал Сосиедад надделя Райо Валекано с 2:1 като хазаин в мач от 30-ия кръг на испанската Ла Лига.

Така Реал Сосиедад остава на четвърто място във краткотрайното класиране с 54 точки, а Райо Валекано е девети с 40 точки в актива си.

Гостите поведоха с 1:0 с попадение на Иси Паласон в 57-ата минута на срещата, а единствено две по-късно домакините изравниха с гол на Александър Сьорлот за 1:1.

Французинът Флориан Лежюн си означи автогол в 81-ата минута на дуела, с което Реал Сосиедад поведе с 2:1 и завоюва трите точки.

В друга среща от кръга, която се изигра по същото време, Валядолид записа домашен триумф с 1:0 над Жирона. С триумфа събра 32 точки в актива си след втората поредна победа в Ла Лига и се изкачи на 4 точки от зоната на изпадащите. Съставът на Жирона държи десетата позиция с 38 точки все още.

Победният гол за домакините бе дело на Рамон Родригес – Мончу в 24-ата минута на мача.
Източник: novsport.com