Реал Мадрид спечели Купата на краля за 20-и път в

...

Реал Мадрид триумфира с Купата на краля

Реал Мадрид завоюва Купата на краля за 20-и път в историята си. Трофеят, първи за клуба от девет години, беше взе след победа над с 2:1. Осасуна игра едвам втори край в 103-годишната си история.

Родриго беше огромният воин за Кралския клуб, отбелязвайки и двата гола за отбора в Севиля. Бразилецът откри резултата още в 106-ата секунда след асистенция на Винисиус Жуниор. Това е насам.

В средата на първата част Карим Бензема получи опция да стреля, само че вратарят на Осасуна избави. Веднага по-късно и отборът от Памплона получи късмет да се разпише, само че Карвахал съумя да избие от голлинията.

В 32-ата минута Алаба извърши директен свободен удар за Реал, след който топката срещна гредата.

Осасуна изравни в 58-а минута, когато Лукас Торо не остави шансове на Куртоа с отдалечен изстрел. Баските приключиха с повече точни удари от Реал (пет против три), само че това не им оказа помощ.

Реал си върна задатъка в 70-а минута. Винисиус проби в наказателното поле, топката стигна до Тони Кроос, чийто удар бе блокиран, само че Родриго бе най-съобразителен и за повторно прати топката в мрежата.
Източник: flashnews.bg