Реал (Мадрид) победи Барселона в голямото дерби на Испания, налагайки

...

Реал - Барселона 3:1: Първа загуба за каталунците в Ла Лига

" Реал " (Мадрид) победи " Барселона " в огромното дерби на Испания, налагайки се с 3:1 на своя стадион " Сантяго Бернабеу ". Мадридчани играха доста по-добре от своя противник в първото " класико " за сезона.

Карим Бензема откри в 12-ата минута, а Федерико Валверде удвои задатъка на първенците в 35-ата. През втората част Феран Торес се разписа за " Барселона ", само че в добавеното време Родриго оформи крайния резултат от дузпа.

Загубата е първа за " Барселона " в Ла Лига, с която " Реал " излиза отпред в класирането с 25 точки против 22 за каталунците. Дотук отборът на Шави Ернандес беше позволил единствено един гол в шампионата, до момента в който в Мадрид получи три.

Двата огромни испански противника се срещнаха за юбилеен 250-ти път във всички шампионати, както и 185-ти в Ла Лига. " Реал " реализира своята 77-ма победа в шампионата и остава пред каталунците в общия баланс.